Kövér László igenis fontos kérdésnek tartja a klímaváltozást,
ahogy fogalmazott a siófoki lakossági fórumon:
„Az talán önöknek is föltűnt, hogy micsoda véletlen – mert ez már csak így megy – hogy diákok, középiskolások itt is, ott is, amott is hirtelen tüntetéseket szerveztek, és azt követelték a politikusoktól, hogy védjék meg a Földünket. Most, ha valaki ebből azt a következtetést vonná le, hogy engem nem érdekel a klímaváltozás, akkor szeretném mondani, hogy van három gyerekem, és szeretném, hogyha további háromszor három unokám is lenne – az ő jövőjükért én sem aggódom kevésbé, mint bárki más –, és tudom, hogy milyen óriási problémák vannak, csak egy baj van ezzel a dologgal, hogy ebben nincsen vita.