Karácsony Gergely szerint a testület kormánypárti többsége rossz döntést hozott, ugyanis újabb forrásokat adott egy olyan, szerinte alkalmatlan cégnek, amelynek nincsenek megfelelő referenciái. Hozzátette, a mostani döntéssel nem javul majd a helyzet. Karácsony Gergely kérdésre közölte, a kormányhivatal adatközlésének hiányában a "brutális mértékben" megnövekedett lakossági észlelésekre hivatkozva állítják, hogy elszaporodtak a patkányok. Kitért arra is, nem tekintik kampányügynek ezt a helyzetet, azt szeretnék, ha ez már az őszi önkormányzati választás előtt megoldódna és a budapestiek más témák alapján dönthetnének. "Nem hiszünk abban, hogy minél rosszabb, annál jobb" - mondta.
Trippon Norbert, a Fővárosi Önkormányzat közbeszerzési bizottságának szocialista elnöke szintén úgy nyilatkozott, hibás döntés született. Felháborítónak nevezte, hogy a tavaly októberi „hatósági vészjelzés” után több mint egy évvel, mostantól számított nyolc hónapon belül állhat vissza a patkánymentes állapot.
(MTI)