Azzal kapcsolatban, hogy miért akarnak a Kossuth tértől az Árpád hídig gyalogolni, egy közös sajtótájékoztatót tartottak. Ezen bejelentették, hogy a kormányzati szolgálati jogviszony bevezetése miatt – ez azt jelenti, hogy napi 9 órás lesz a munkaidejük a kormányhivatalokban dolgozóknak, valamint teljesen átalakul a cafeteria-rendszer – tiltakoznak azzal, hogy tesznek egy pár kilométeres sétát. Ezen – ahogy a Kettő Mérce másik tudósításában volt látható – több plakátot is hasonlóképpen tettek nehezen felismerhetővé.