Igen. Szeretnénk ugyanakkor, hogy minél ösztönzőbb legyen az igénybe vehető támogatások mértéke, és az is fontos, hogy ezek hosszú távú, ciklusokon átívelő intézkedések legyenek. Ha meg szeretnénk élni a XXI. század végét egységes nemzetállamként, akkor nincs más választás, mint a népesedéspolitikába történő befektetés.
Hosszú távon gondolkodni lehet, de ha 2022-ben kormányváltás lesz, nem garantált, hogy a családtámogatási rendszer megmarad.
Nem hiszem, hogy ez a balliberális ellenzék valaha is kormányra fog kerülni.