Az országot érő kihívásokról beszélt Antall József 1990 szeptemberében – az interjút Hankiss Elemér tévéelnök nem engedte adásba. Ezzel tört ki az első médiaháború.
A Faktum tényellenőrző portál egyik legutóbbi elemzésében arra igyekezett választ adni, van-e ténybeli alapja Orbán Viktor globális és uniós politikai állításainak.
Herold János és Szindekovics József arról is cseverészett, hogy mi lenne, ha erőszakba torkollna a kormányváltás és ha egy kis vér is folyna.
p
0
0
2
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 69 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Miklós
2018. december 13. 16:27
Antall József ezen helyzetelemzése a magyarokhoz őszinte, tiszta, becsületes - de a nem tudta megszólítani a népet.
Egy történész, egy bölcsész megnyilatkozása, aki ahhoz szokott, hogy értelmes, kvalifikált emberekkel beszél, ezért mindent el lehet magyarázni nekik. Nem, nem lehetett, ez a beszéd nem tetszik népünknek; érzelemmel teli szónoknak kell lenni könnyen érthető üzenettel. Ezt tudta és tudja Orbán Viktor.
Az SzDSz - MDF paktum paktum azért köttetett meg, mert az 1990-es választásokon nem éppen kedvező eredmény jött létre az Egyesült Államokban működő nagytőkés csoportok számára, s nem az általuk támogatott SzDSz került kormányra. Egyik napról a másikra kivonták a banki tőkét Magyarországról, Antall kormányának csak egyetlen lehetősége maradt: egy íratlan egyezményt kötni a nagytőke pártjával, az SzDSz-szel. Ennek értelmében a köztársasági elnök és a közmédia (akkor még nem volt kereskedelmi Tv Magyarországon), emellett pedig a kultúra irányítása az SzDSz irányítása alá kerül. Ők azonban elég gyorsan levetették az antikommunista kabátot, s a hatalomért cserébe az addigi legfőbb ellenségükkel szövetkezve kerültek kormányra 1994-ben. Horn-Bokros-Magyar Bálint-Csillag István-Suchmann Tamás - szép idők voltak ezek néhány elvtársnak, bizony.
Szerencsétlen szobatudós volt.
A zsidók megették reggelire.
Orbán viszont reálpolitikus. Miután felfogta, hogy hol húzódnak a valóságos frontvonalak, eltakarította őket.
Van is sívás-rívás, ruháknak szaggatása...
Ne feledjük a korabeli narratíva az volt, hogy kiegyensúlyozottan kell kommunikálni a köztévében. Az ellenzéknek ugyanannyi időt biztosítva, mint a kormányzatnak. A kérdés vajon, ha a baloldal és az szdsz került hatalomra, akkor ez a narratíva meddig tartotta magát. Milyen szépen köpdöste magát az szdszes elit, mikor Viktorék kivonultak és nem voltak hajlandóak szerepelni az akkori Napkeltében.
Sajnos fiatalként halálra untam magam ezen a bölcsészstíluson. Ismerek ilyen embereket, akik roppant okosak, mert okosan tudnak hallgatni. Ilyenkor mindenki azt gondolja, hogy hű de okos lehet. Aztán ki szokott derülni, hogy azért hallgat, mert nincs mondanivalója.