Nyolc év fegyházra ítélte a felügyeletére bízott kiskorúakkal szexuális kapcsolatot létesítő volt bicskei gyermekotthon-igazgatót a Székesfehérvári Törvényszék szerdán. Az első fokon eljáró bíróság a 2016 októberében őrizetbe vett, azóta letartóztatásban lévő volt igazgatót folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak, ennek kísérlete, négyrendbeli, folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés és kétrendbeli szexuális visszaélés bűntettében találta bűnösnek. Ezért nyolc év fegyházra ítélte, és véglegesen eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében 18 éven aluliak nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné vagy ilyen fiatallal hatalmi befolyási viszonyban állna.
A szabadlábon védekező másodrendű vádlottat, aki az otthon nevelője volt, kétrendbeli szexuális visszaélés bűntette miatt másfél év – három év próbaidőre felfüggesztett – börtönre ítélte a bíróság, és szintén véglegesen eltiltották a fiatalokkal való foglalkozástól.