A Jobbik arra szólítja fel a kormányt, hogy hozzon létre egy „nemzeti kríziskezelőt”, amely a kilakoltatás előtt álló, vagy már kilakoltatott emberek napi megélhetési gondjainak megoldásában segítene – mondta Z. Kárpát Dániel, az ellenzéki párt alelnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján. A politikus közölte: a Jobbik azt javasolja, hogy a nem túl sikeres Nemzeti Eszközkezelő mellett, a kormány hozza létre a „nemzeti kríziskezelőt” is, amely a kilakoltatott vagy kilakoltatás előtt álló emberek élelmezéséről, gyógyszerellátásáról és lakhatásáról gondoskodna. Kérdésre válaszolva úgy vélte: már néhány milliárd forintból országosan kiható, érdemi eredményt lehetne elérni. Közölte: a Jobbik a Magyar Nemzeti Bank devizahiteles átváltásból felhalmozódó 100 milliárdos nagyságrendű többletét szeretné egy kártérítési alapba csoportosítani, amely képes lenne finanszírozni a kríziskezelőt, de amíg ez nem megy át a költségvetésen, addig a rendkívüli eseményekre elkülönített alap biztosítaná a szükséges forrásokat.
A kríziskezelő felállítását Z. Kárpát Dániel azzal indokolta: bár a Jobbik sok kilakoltatott családon próbál segíteni, már az ellenzéki képviselők sem győzik azt a segítségkérési mennyiséget, amely befut, hiszen több tízezer ember állhat hasonló krízishelyzet előtt. Hangsúlyozta: nekik nem pusztán a törlesztőrészlet befizetése vagy a jogi segítség elérése lehetetlen, hanem sokszor a napi gyógyszerek vagy a napi betevő megszerzése is. Egy teljes társadalmi osztályt hagytak az út szélén mindenféle lényegi segítség nélkül – összegzett.