Elolvastuk Gyurcsány könyvét, hogy Önnek már ne kelljen!
Krimit írt a volt miniszterelnök, van benne egy Ferenc néven felszentelt homoszexuális, kiugrott, véres kezű pap, és még sok más ínyencség.
Egy politikus kiemelt közszereplő, többet kell tűrnie a véleménynyilvánítás keretében, mint egy magánembernek – nyilatkozta Kanász-Nagy Máté, az LMP szóvivője.
Az LMP szerint a büntető törvénykönyv változtatásának célja a véleménynyilvánítás szabadságának korlátozása, tovább szűkítve ezzel a politikai viták nyilvánosságát.
Kanász-Nagy Máté szóvivő szerdai tájékoztatóján elmondta: pártja szerint nem a politikusokat kell jobban védeni, hanem minden zaklatást meg kell előzni, ehhez pedig ratifikálni kell az isztambuli egyezményt. Emlékeztetett: a büntető törvénykönyv módosítása kiegészítené a zaklatás minősített eseteit azzal, hogy azt hivatalos személy sérelmére, hivatali tevékenységgel össze nem egyeztethető helyen vagy időben követik el. Ezt kettő, súlyosabb esetben három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetnék. Egy politikus kiemelt közszereplő, többet kell tűrnie a véleménynyilvánítás keretében, mint egy magánembernek – jelentette ki az LMP szóvivője.
A tájékoztatón a politikus kérdést kapott Gyurcsány Ferenc Facebook-bejegyzésével kapcsolatban is, amelyben a DK elnöke bírálta azokat az ellenzékieket, akik megszavazták a képviselői fizetések emelését. „Én a privatizáció során meggazdagodó és milliárdossá váló Gyurcsány Ferenc ilyen irányú kijelentéseivel nem szeretnék foglalkozni” – kezdte válaszát Kanász-Nagy Máté, majd hozzátette: az LMP nem szavazta meg a javaslatcsomagot. Azzal kapcsolatban, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indíthat a „Stop Soros” törvénycsomag miatt Magyarországgal szemben, a politikus közölte: a legkisebb baj az eljárás kilátásba helyezése a jogszabály miatt, amely az LMP szerint alaptörvényt sért, alkalmas a gyűlöletkeltésre és a civilek vegzálására.
Arra a felvetésre, hogy a jövőben kormányhatározatban jelölhetik ki az állami vállalatok vezetőit, úgy válaszolt: az állami vállalatok pénzmosodaként működnek, ezen funkciójukat pedig még inkább megkönnyíti a változtatás. Eddig a parlament többsége, vagyis a Fidesz-KDNP nevezte ki ezen vezetőket – mutatott rá –, előfordulhat, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a saját képviselőiben sem bízik, ezért rendeli magához a jogot – tette hozzá. Beszámolt arról is, hogy pártján belül még mintegy 4-5 fegyelmi eljárás van folyamatban, ezek várhatóan a héten lezárulnak. Közölte azt is: az elnökség már rendezte Demeter Márta párttagságának kérdését, így a politikus hamarosan a párt tagjává válik.
(MTI)