A jövő évben is a biztonság az első, ezért növeli a kormány a közbiztonságra és a rendvédelemre szánt forrásokat a jövő évi költségvetésben – mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Kontrát Károly kijelentette: biztonság nélkül nincs semmi, ez a legfontosabb közösségi érték, amelyet fontos megőrizni Európa számára. A következő évek legnagyobb kihívása a biztonság lesz, és ha Brüsszel nem változtat a jelenlegi bevándorláspolitikáján, több millió migráns érkezhet Európába az elkövetkező években – vélekedett. Hozzátette: a kormány továbbra is elkötelezett az ország, a nemzeti szuverenitás védelme és a keresztény kultúra megőrzése mellett, ezért jelentősen növelik a közbiztonság megerősítéséhez, a határvédelemhez és az illegális migráció elleni hatékony küzdelemhez szükséges forrásokat. Emlékeztetett: a balliberális kormányok idején drasztikusan csökkent a rendőrség létszáma, és folyamatos volt a forráskivonás, de a magyarok biztonsága érdekében tovább kell növelni a közbiztonságra és a határvédelemre fordított forrásokat.