„Az ápolási díj alapjának megemeléséről szóló törvényjavaslatot minden, a Költségvetési Bizottságba delegált ellenzéki párt képviselője együtt nyújtotta be azért, hogy azt a szégyenteljesen alacsony díjat, amelyet a Magyar Állam az otthon ápolt beteg családtagok után a gondozó családtagnak fizet, megemeljék.
Tegnap a Költségvetési Bizottság kormánypárti képviselői felkérték a Pénzügyminisztérium képviselőjét, hogy dolgozza ki ennek a súlyos problémának megoldási javaslatait a költségvetés forrásainak biztosításával.