A Jobbik a párt béruniós kezdeményezésének sikereként értékeli a májusban elindult európai konzultációt. Gyöngyösi Márton, a Jobbik frakcióvezetője erről csütörtöki sajtótájékoztatóján beszélt, amelyen a párt belső ügyeiről szóló kérdésekre válaszolva méltatlannak nevezte, ha valaki nem fogadja el a párt kongresszusának döntéseit, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy sikerül megbeszélni a problémákat, és fenntartani az egységet.
Gyöngyösi Márton elmondta: a Jobbik tavaly májusban indította el béruniós európai polgári kezdeményezését, hogy felhívja az uniós és a nemzetállami döntéshozók figyelmét arra a súlyos problémára, hogy fiatalok százezrei és milliói kényszerülnek elhagyni szülőföldjüket az alacsony bérek miatt. Közölte: annak dacára, hogy a szükséges egymillió helyett csak kicsivel több mint 500 ezer aláírást sikerült összegyűjteniük, sikerként könyvelik el a polgári kezdeményezést, mert a május 9-i Európa napon elindított összeurópai konzultáció első két kérdésében szerepel a bérfeszültség és az egyenlő munkáért egyenlő bér ügye.
Hangsúlyozta: most az a feladat, hogy minden magyar állampolgár részt vegyen ebben a konzultációban és fogalmazza meg az Európa jövőjével kapcsolatos gondolatait. Arra a kérdésre, hogy miért nem sikerült több embert megszólítania a Jobbiknak a béruniós kezdeményezésével, Gyöngyösi Márton azt mondta: a kormány és a legtöbb párt is "elkezdte fúrni", a kormánypárti sajtó pedig a "legádázabb ellensége" volt a kezdeményezésnek, valamint a kormány által megszállt szakszervezetek is szembehelyezkedtek vele.
A Jobbik frakcióvezetője, elnökhelyettese számos kérdést kapott a Jobbik belső ügyeivel kapcsolatban. Arra a kérdésre, hogy a múlt heti elnökválasztáson alulmaradt Toroczkai László maradása vagy távozása tenne-e jót inkább a pártnak, Gyöngyösi Márton azt mondta: jobb szereti a dolgokat az első körben a diplomácia eszközeivel megoldani, ha van rá mód. Jelezte: a tisztújítás valóban felkorbácsolta a kedélyeket, de szerinte 3-4 napig tart minden ilyen nagy esemény utórezgése, később talán mindenki lecsillapodik, és le tudnak ülni egymással beszélgetni, és találnak olyan megoldásokat, ami ezt az összetartó közösséget továbblendíti a nehéz perióduson.