Orbán Balázs a fiatalokkal kapcsolatban annyit jegyzett meg, hogy a fiataloknak mindig fontosabb a foci és a csajozás-pasizás, ezért a politikában nagyobb szava van az idősebbeknek világszerte. Az ellenzék a fiatalokra próbált építeni, őket akarta meggyőzni, de ez nem annyira sikerült. A Fidesznek, ha folytatni akarja a mostani stratégiát, akkor a középkorúakra kell továbbra is koncentrálnia. A fiatalokra koncentrálás nem tudja növelni a táborát jelentősen,
a kormányzó pártok pedig mindig, mindenhol a családok és idősek pártjai lesznek,
sosem a nem politizáló vagy épp lázadó fiataloké. A fiatalokkal kapcsolatban ugyanakkor mégis van dolga a Fidesznek, de ez nem a szavazatgyűjtés, hanem a rekrutáció, a toborzás. Orbán Balázs szerint a magyar kormány inkább intervencionista, mintsem redisztribucionista. Intervencionistának kétharmaddal még könnyebb lesz lenni, de az újraelosztás mértéke csökkent az előző években, ami pozitívan érinti a középosztályt.