Gyöngyösi Márton – aki 2010 óta a Jobbik parlamenti frakcióvezető-helyettese és külügyi szakpolitikusa – közösségi oldalán azt írta: tudja, hogy vannak, akik még tartanak egy új felállástól, de úgy gondolja, nincs ok aggodalomra.
Sneider Tamást, a Jobbik és az Országgyűlés alelnökét régi jobbikosként jellemezte, aki maga is végigjárta a néppártosodás útját és akinél jobban kevesen ismerik a szervezetet. Önmagáról szólva pedig azt közölte: sokat dolgozott és dolgozik azon, hogy a Jobbikot külföldön is komoly, kormányképes erőként ismerjék el.
Gyöngyösi Márton azt is megfogalmazta: tudja, hogy kettejük támogatásával biztos úton halad tovább a párt.