A nők és a férfiak hasonlóak és egyenlőek, de nem egyformák, ezért az egyenlőséget és nem az egyformaságot kell hangsúlyozni – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért is felelős államtitkára csütörtökön az Országházban tartott nőnapi konferencián.
Novák Katalin a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) és a Magyar Női Unió által szervezett rendezvényen kiemelte, hogy a nőknek plusztámogatásra van szükségük, mert „nekik adatott meg az a csoda, hogy gyermeket szülhetnek”, amiből többletfeladatok is adódnak.