Német receptet követve éheztetné Magyarországot Donald Tusk – a célja nem is lehet kérdés
Az Európai Bizottságot természetesen nem zavarják az események.
Az izraeli Jerusalem Post hangfelvétel alapján mutatja be, hogyan lobbizott a civil törvény ellen Dénes Balázs, a Soros-alapítványból induló Civil Liberties Union for Europe elnöke nemzetközi szinten. Dénes Balázs elismerte és megerősítette kijelentéseit: ő nem lát problémát a tevékenységében.
A Jerusalem Post arról írt riportot, hogyan lobbizik a magyar törvényalkotás ellen egy a Soros-alapítvány támogatásával újonnan, 2017-ben elindult nemzetközi szervezet, a Civil Liberties Union for Europe magyar elnöke, Dénes Balázs.
A CLUE saját honlapján a bemutatkozásában köszöni meg a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványnak (OSF) a szervezet elindulásában nyújtott segítségét.
A JP hangfelvétel alapján mutatja be Dénes tevékenységét: a magyar aktivista Amszterdamban beszélt valakinek a céljairól, terveiről, és ezen a találkozón született az izraeli lap által közölt felvétel. A riport szerint a Dénes Balázs vezette szervezet a német kormányra igyekezett nyomást gyakorolni, hogy lépjen fel a magyar kormánnyal szemben.
A hangfelvétel szerint Dénes arról beszélt: egy a német kormányra és a berlini Külügyminisztériumra hatással lévő think tankkel egyeztetve juttatta el a magyarországi civil törvény másolatait, elmagyarázva azt, mit lehetne az ellen tenni.
Dénes Balázs
Majd Berlin megoldja
Arra a kérdésre, hogy Németország hogyan tud egy magyar törvénnyel szemben fellépni, Dénes a magyarországi német gyárakra, a Mercedesre, Audira és Boschra utalt válaszában. Szerinte ha a német külügyminisztérium akar valamit, ezeken keresztül el tudja érni a céljait.
Dénes azt is elmondta: szervezete jogászcsapatot állít össze, akik az uniós jogot használnák fel Magyarországon a nem-kormányzati szervek (NGO-k) jogainak védelmére.
A JP által idézett hangfelvétel szerint Dénes Balázs elmondta: „Egymillió dollárunk van a Nyílt Társadalom Alapítványtól. Mivel ez egy OSF-spinoff, a projektem az OSF-nél futott. Aztán négy év után azt mondtuk: oké, készen vagyunk, létrehozhatjuk ezt a dolgot”.
Hozzátette:
Dénes Balázs szerint az a céljuk, hogy emberi jogi szervezetként kontroll alatt tartsák az EU-t, és ezzel a kontrollal visszaverjenek egyes ügyeket, megszervezzék, mobilizálják az embereket és elindítsanak kampányokat.
A Jerusalem Postnak Dénes Balázs megerősítette a hangfelvételeken elhangzottakat. Szerinte ha a német külügyminisztérium el akar valamit érni Magyarországon, az ő hangjuk elég erős lehet ahho, hogy komolyan vegyék azt a magyarországi német befektetések miatt.
Nincs ezzel probléma
Az izraeli lap azon kérdésére, hogy legitim dolog-e Németországra nyomást helyezni, hogy Berlin befolyásoljon magyar törvényeket, Dénes Balázs úgy válaszolt: „Ha ezek a törvények nem felelnek meg az EU-nak, a lisszaboni szerződésnek és az EU alapvető értékeinek, akkor azt gondolom, ez egy lehetőség. Az EU jelenleg fel akar lépni a törvény ellen. Ez nem egy ártatlan, adózást vagy mást szabályozó törvény, ez egy NGO-k jogait korlátozó törvény”.
Déne hozzátette: „Nem a törvényalkotást befolyásoljuk, hanem döntéshozókhoz és más emberekhez beszélünk közvetlenül, de más eszközünk nincs a törvényalkotás befolyásolására”.
Dénes Balázs szerint az emberi jogi szervezeteknek bármelyik közintézmény ellenőrzésére joguk kellene, hogy legyen, és az ő nemzetközi szervezete is elmondhatja különböző külföldi kormányzatoknak, hogy mi legyen a politikájuk más kormányzatok politikájával szemben.
– mondta Dénes Balázs a Jerusalem Postnak.