Kósa Lajos közölte, 2016-ban arra a következtetésre jutott, hogy „ez egy kamu történet, szélhámosság, mert ebben nincs semmi, nincs örökség”. Kérte, hagyják békén az üggyel, és nem is foglalkozott tovább vele – mondta, majd kijelentette: soha nem kezelt számlát, „egy fillért nem fogadott el” a nőtől és soha nem vett semmit a nevében.
Frissítés:
Feljelenti Kósa Lajost a Demokratikus Koalíció – jelentette be Gyurcsány Ferenc szerdai sajtótájékoztatóján. Gyurcsány azt mondta, hogy a hivatalos személyeknek kötelező bejelentést tenniük, ha csalásra vagy pénzmosásra bukkannak, de a miniszter nem tett eleget ennek a kötelességének . A DK elnöke hangsúlyozta, Kósa Lajosnak arról is tudnia kellett, hogy egy több mint négymilliárd eurós nagyságrendű összeg alkalmas a pénzpiacok tiltott befolyásolására.