Bevezetnék az eurót, újra többkulcsossá tennék a személyi jövedelemadót, lejjebb vinnék az áfakulcsot, felfüggesztenék Paks 2-t, többet költenének egészségügyre és oktatásra Karácsony Gergely MSZP-P-s kormányfőjelölt árnyékkormányának tagjai.
Az embereket szolgává tevő uralkodás helyett az embereket szolgáló kormányzást ígért választási győzelmük esetére Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje, amikor vasárnap Budapesten bemutatta árnyékkormányának tagjait.
Mint mondta, olyan világos értékrenddel bíró, de pártoktól független személyeket választott a csapatba, akik már sokat tettek saját szakterületükön az országért, hangsúlyozva, hogy a hódmezővásárhelyi választás eredménye megmutatta, az emberek mást akarnak, és nemet mondtak az elmúlt nyolc év politikájára.
Az eseményen Komáromi Zoltánt az egészségügyi, Daróczi Gábort az oktatási, Hegyesiné Orsós Évát a szociális, Mellár Tamást a pénzügyi, Andor Lászlót a foglalkoztatásügyi, Ámon Adát a környezetügyi, Wittinghof Tamást pedig az önkormányzati ügyekért felelős tárca miniszter-várományosaként mutatták be.
Komáromi Zoltán szerint az egészségügyi dolgozók számára nagyobb anyagi megbecsülést kell nyújtani, ehhez az uniós átlagra kell emelni az egészségügy finanszírozását – írja a Zoom.
Daróczi Gábor szerint a GDP 6 százalékát kell költeni az oktatásra, meg kell szüntetni a finanszírozási különbségeket az állami és az egyházi iskolák között. Az első diplomát valóban ingyenessé tenné, úgy hogy a Diákhitel 2-t el kell engedni a diákoknak.
Fel kell készülni az euró bevezetésére, át kell alakítani a költségvetési gazdálkodást Mellár Tamás szerint, aki az árnyékkormányban a pénzügyminiszteri posztot kapta. Mellár felemelné a társaságok 9 százalékos adóját és csökkentené a 27 százalékos áfát. Szerinte tűrhetetlen, igazságtalan az egykulcsos személyi jövedelemadó, progresszívvá kell tenni azt, a magas jövedelműek 15 százaléknál nagyobb adókulccsal adóznának.
Ámon Ada zöldminiszter lenne, akinek első lépése lenne a Paks 2 projekt felfüggesztése. Helyette a modern technológiákra épülő energiatermelési módszereket honosítana meg.
(Forrás: MTI; Zoom)