Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
Több mint 8 milliárd forint értékű fejlesztésre nyílik lehetőség a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban a következő években – közölte Simicskó István.
A következő években több mint 8 milliárd forint értékű fejlesztésre nyílik lehetőség a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban – közölte Simicskó István honvédelmi miniszter, Újbuda országgyűlési képviselője (KDNP) az intézményben megtartott keddi sajtótájékoztatón. Csak az idén 3,7 milliárd forintnyi fejlesztési támogatást kap a kórház, és hosszabb távon további 5 milliárd forint támogatásban részesül – mondta a kormánypárti politikus.
A fejlesztések részeként a többi közt nagy értékű képalkotó diagnosztikai, műtéti és aneszteziológiai eszközök beszerzésére lesz lehetőség – mondta Simicskó István.
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár arról beszélt, hogy az Egészséges Budapest Program keretében három centrumkórház jön létre, közülük az egyetlen zöldmezős beruházás Dél-Budán, a Szent Imre-kórház szakmai bázisán. Emlékeztetett: a kormány tervei szerint a következő 8-10 évben 700 milliárd forint értékű egészségügyi fejlesztés valósul meg a központi régióban nemzeti forrásból. Hangsúlyozta, 2010 óta fontos trendek változtak meg az egészségügyben. Míg azt megelőzően évről évre nőtt a külföldre vándorló orvosok száma, azóta egyre kevesebben hagyják el az országot: ma már csupán harmadannyian, mint 2010-ben – jelezte. Ugyanakkor folyamatosan csökken a várólistákon szereplők száma is; ma 2010-hez képest harmadannyian várakoznak beavatkozásokra.
Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke úgy vélekedett, hogy a zöldmezős beruházás keretében megvalósuló dél-budai kórház a 21. századi modern magyar egészségügy korszakos védjegyévé válhat. Bedros J. Róbert, a Szent Imre-kórház főigazgatója, a centrumkórház építéséért felelős miniszterelnöki megbízott arról beszélt, hogy az új, ezerágyas dél-budai intézmény 1,2 millió ember ellátásáért lesz felelős Budapesten, illetve Pest megyében. A többi közt saját nővérszállóval, 60-60 férőhelyes, a dolgozók gyermekeit gondozó bölcsődével és óvodával, saját mentőállomással és helikopterleszálló bázissal rendelkezik majd az intézmény, amely a tervek szerint öt év múlva nyílik meg – mondta a kórházvezető.
(MTI)