Összegyűjtötte a Jobbik a rendkívüli parlamenti üléshez szükséges mennyiségű aláírást az elmúlt három évben „titokban befogadott” 2300 menekült ügyében – közölte az ellenzéki párt csütörtök este az MTI-vel. A Jobbik csütörtöki közleményében azt írta: kezdeményezést szocialista és LMP-s képviselők is támogatták.
Úgy fogalmaztak: az Orbán-kormány az elmúlt három év alatt több tízmilliárd forintot „szórt el” migrációs nemzeti konzultációkra, népszavazásra, kampányokra, miközben folyamatosan történtek a betelepítések.