Ezután Karácsony Gergely beszédére került sor, aki maga jelentette ki, „mindenkinek könnyebb lenne”, ha ő nem lenne a porondon. „Lehet nekem is könnyebb lenne. Könnyebb lenne a demokratikus pártoknak is, mert nem kavarnék bele a terveikbe és számolgathatnák tovább a képzeletbeli százalékaikat” – jelentette ki, majd áttért arra, hogy ennek ellenére az ellenzéki térfélen egyáltalán nincs minden rendben.
Karácsony amellett tett hitet, hogy az ellenzéki politikusoknak azt kell tenniük, ami helyes, és nem azt, ami könnyű – így a Párbeszéd politikusa szerint a kormányváltáshoz az összefogásnál több kell, közös vízióra van szükség. Felvetette, hogy lehetséges, hogy azért csökken az ellenzék támogatottsága, mert a pártok maguk sem bíznak egymásban, így a szavazók sem bíznak bennük. Arról a kérdésről, miszerint lehetne-e az ellenzék miniszterelnök-jelöltje, úgy felelt: „nekem mindegy, hogy tolom, vagy húzom a szekeret, csak menjen a szekér. Döntsék el a szocialisták, hogy milyen szerepet szánnak nekem. Ha kell megyek.”
(Fotó: MTI)