Az apa kategóriában a díjat Imre Zsolt nyerte el. A díjazott hat fiúgyermek édesapja. Családjával Pomázon él, és gyümölcstermesztéssel foglalkozik. Nyolc hektárnyi területet művelnek a családi vállalkozás keretében, lekvár- és pálinkafőzéssel foglalkoznak. A díj átvételekor Imre Zsolt csak annyit mondott : „Ott tart a világ, hogy egy ilyen embert mint én, aki nem tesz mást, csak törekszik helyesen élni, már díjazni lehet.”
Másodikként a pedagógus-kategóriában hirdettek győztest. A díjat Kriston Andrea, az intimtorna módszer (KIT) megalkotója adta át. A gránit oroszlánt Nagy László, a Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium rajz- és vizuális kultúra, illetve mozgóképkultúra- és médiaismeret tanára nyerte el. Nagy István mottója az, hogy nincs tehetségtelen gyerek, és vallja, hogy a mai gyermekek digitális bennszülöttek, azaz akként is kell tanítani őket, a való élet dolgait hozzáadva a nevelésükhöz. A díj átvételekor Istennek mondott köszönetet állítva, hogy a diákoknak „csak az tud hitet adni, akinek magának is van hite”.
A mester-kategóriában Almási Kitti klinikai szakpszichológus adta át az elismerést Rostás Árpád Magyar Örökség-díjas műbútorasztalos-restaurátornak. Rostás Árpád olyan épületek megújításán dolgozott, mint az Országház, a Louvre vagy a Versailles-i kastély. A cigány származású mester hátrányos helyzetű gyermekeknek szervez táborokat, ahol az asztalos mesterségre tanítja őket. A könnyeivel küszködő Rostás azt mondta: „Nekem dolgoznom kell, azt kell csinálnom, amihez értek, szakmát adni a gyerekeknek.”