A törvényszék szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: a Központi Nyomozó Főügyészség december 11-én nyújtott be vádiratot P. László Gergellyel szemben előre kitervelten, aljas indokból, hivatalos személy és több ember sérelmére, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, robbanóanyaggal és robbantószerrel visszaélés bűntette, valamint terrorcselekmény előkészületének bűntette miatt.
A bűncselekmények kiemelkedő tárgyi súlyára, valamint a kiszabható büntetés nagyságára tekintettel a Fővárosi Törvényszék végzésében arra jutott: megalapozottan feltehető, hogy a vádlott szabadlábra kerülése esetén a hatóság elől megszökne vagy elrejtőzne, ezért szükséges a legszigorúbb kényszerintézkedés, az előzetes letartóztatás fenntartása.
A vád szerint a férfi a rendelkezésére álló robbanóanyag és robbantószer felhasználásával további robbantások elkövetését is tervezte emberi életek kioltása céljából. Ezért megalapozottan feltehető az is, hogy a vádlott szabadlábon hagyása esetén újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el – tették hozzá.