Vereséget szenvedett az Uber az EU-ban

2017. december 20. 11:38

Az Uberre is vonatkozniuk kell a szabályoknak az Európai Bíróság döntése szerint, ami megállapította: a cég személyfuvarozást végez, akár a hagyományos taxis vállalkozások, nem pedig pusztán digitális szolgáltatást nyújt, mint azt az Uber állította.

2017. december 20. 11:38

Mivel az Uber személyszállítási szolgáltatást végez, ugyanúgy vonatkozhat rá szabályozás, mint a hagyományos taxicégekre – döntött szerdán az Európai Bíróság – írja a Magyar Nemzet. A tagállamok tehát szabályozhatják a szolgáltatásnyújtás feltételeit.

Az Uber arról próbálta sikertelenül meggyőzni a luxembourgi székhelyű törvényszéket, hogy nem egy fuvarozótársaság, hanem digitális szolgáltatást nyújt.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Hoppá: a Tisza legszűkebb vezetése olyan információhoz jutott, ami nagy hatással lesz az áprilisi választásokra

Hoppá: a Tisza legszűkebb vezetése olyan információhoz jutott, ami nagy hatással lesz az áprilisi választásokra
Tovább a cikkhezchevron

Az Európai Unió Bíróságának főtanácsnoka egyébként már májusban úgy foglalt állást, hogy az innovatív koncepciója ellenére hagyományos közlekedési vállalatnak minősül az internetes fuvarmegosztó szolgáltatást nyújtó Uber, így érvényesíthető rá a hagyományos taxitársaságokra vonatkozó nemzeti szabályozás – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.

Az ügy a spanyolországi taxisok panasza révén került a bíróság elé, miután közölték, hogy az Uber tevékenysége megtévesztő gyakorlatot és tisztességtelen versenyt eredményez az országban. Egyébként számos országban szerveztek korábban tüntetéseket az Uber ellen.

 

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vérgőz
2017. december 20. 15:23
Szuper, csak így tovább.
Válasz erre
1
0
istvánkeve
2017. december 20. 14:40
Ez az ügy világossá teszi azt, hogy az EU milyen kritikus állapotban van, mert a tagállamok döntésí joga elemi szinten is már megszünt. Követni GB-t, készülni a Huxit-ra, vagy Maxit-ra, hogy szabaduljunk a megveszett brüsszeli bürokratáktól .
Válasz erre
1
1
Bástyaelvtárs
2017. december 20. 13:30
Rohadtul nem értek egyet az Európai Bíróság döntésével. Csak az utasoknak jó, hogy olcsóbban utaznak, ja és munkahelyeket is teremt. Svájcban engedélyezték, 3 nagyvárosban is működik. Mindenesetre el kell fogadni egy bírósági döntést, ez van.
Válasz erre
0
22
luzitanxaver
2017. december 20. 13:13
Egy digitális eredetitőke-felhalmozó, adó- és adatcsaló, a szabályokat önkényesen felrúgó-hajlítgató-elkerülgető "hőssel" kevesebb. Illetve nem is, mert természetesen nyugodtan szolgáltathat tovább, csak nem hazudhatja magát másnak, mint ami. Jöhet a google, a facebook meg az amazon. Lényegesen nagyobb meló lesz, az biztos - de legalább a precedens már megvan.
Válasz erre
10
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!