Kiderült, hogyan moshatott tisztára egymillió eurót Magyarország belga „barátja”
Didier Reynderst akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság helyt adott szerdán az Unibetnek a szerencsejátékkal kapcsolatos kérelmének, amely további több száz per kimenetelére is hatással lehet.
A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság szerdán helyt adott az Unibetnek a szerencsejátékkal kapcsolatos kérelmének, amely további több száz per kimenetelére is hatással lehet.
Maga a bírósági ítélet azt mondja ki, hogy Magyarország megsértette az online szerencsejáték szolgáltatások nyújtására vonatkozó alapszabadságot, és jogellenesen járt el akkor, amikor a külföldi szolgáltatókat bírsággal sújtotta, illetve a weboldalaikhoz történő hozzáférést korlátozta.
„A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság tegnapi jogerős ítéletében – egyezően az Európai Bíróság által ebben az ügyben korábban
meghozott előzetes döntéssel – a Trannel (korábbi nevén: Unibet) International Limited-et képviselő bpv JÁDI NÉMETH Ügyvédi Iroda tanácsadó csapata által előadottakat erősítette meg. A tegnap megszületett bírósági döntés értelmében Magyarországnak az online szerencsejátékok nyújtására vonatkozó koncessziók odaítélésével kapcsolatos szabályai nem egyeztethetőek össze a szolgáltatásnyújtás szabadságának elvével, mert a korlátozások diszkriminatívak, sértették a letelepedés szabadságát és sérült az átláthatóság követelménye is” – írja a bpv JÁDI NÉMETH Ügyvédi Iroda.
Dr Jádi Németh Andrea, a bpv JÁDI NÉMETH Ügyvezető partnere kiemelte: „A bíróság tegnapi döntésének alapvető fontosságot tulajdonítunk, mert az nagyban befolyásolhatja a hazai online szerencsejáték szabályozásának alakulását. Bízunk abban is, az ítéletre a magyar bíróság előtt jelenleg folyamatban levő több száz perben eredményesen lehet majd támaszkodni. Az online szerencsejáték területén az uniós jog szigorú követelményeket támaszt a nemzeti szabályozást illetően. Az egyes tagállamok által alkotott szabályozásnak azonban minden körülmények között transzparensnek, arányosnak és diszkriminációmentesnek kell lennie. A megfelelő, uniós joggal összhangban álló magyar szabályozás kialakítása mindannyiunk közös érdeke”.