Fazekas: Több tízezer munkavállalót vár az agrárium

2017. november 13. 11:11

A mezőgazdaságban és élelmiszeriparban az elmúlt hat évben 50 ezer új munkahely jött létre, és a következő években várhatóan hasonló nagyságrendben lesz szükség új munkaerőre – mondta a földművelésügyi miniszter.

2017. november 13. 11:11

Az elmúlt hat évben 50 ezer új munkahely jött létre a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban, és a következő években várhatóan hasonló nagyságrendben lesz szükség új munkaerőre – jelezte a földművelésügyi miniszter hétfőn Hajdúböszörményben.

Fazekas Sándor a helyi Széchenyi István mezőgazdasági középiskola és környékbeli agrárvállalkozók partnerségi együttműködési megállapodásának aláírása előtt arról beszélt, hogy a versenyképes munkaerő biztosítása érdekében az elmúlt években egységes agrárképzési rendszert hoztak létre, és a tananyag-korszerűsítés eredményeként 15 új szakma várja a tanulókat az agráriumban.

(MTI)

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
realista
2017. november 13. 12:46
Olyan családi gazdálkodóknak kellett volna földet juttatni, akik azon akarnak, és tudnak is gazdálkodni. Ehelyett spekulánsok kezébe került a föld, akik nem értenek hozzá, csak hasznot szeretnének húzni belőle.
smarton
2017. november 13. 12:38
"A mezőgazdaságban és élelmiszeriparban az elmúlt hat évben 50 ezer új munkahely jött létre, és a következő években várhatóan hasonló nagyságrendben lesz szükség új munkaerőre – mondta a földművelésügyi miniszter." Várhatjátok, a cigány nem nagyon akar ott dolgozni. Mindenkor tisztelet a kevés kivételnek!
liberálzöld.
2017. november 13. 12:28
Több tízezer munkavállalót vár az agrárium ... Ukrajnából.
liberálzöld.
2017. november 13. 11:44
Versenyképes fizetés = versenyképes munkaerő. Oszt jónapot!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!