Nemrég mi is hírt adtunk róla, hogy a bretagne-i kisváros, Ploërmel főterén álló II. János Pál pápa szoborról a keresztet el kell távolítani. A francia Államtanács október 25-i döntésében azzal érvelt, hogy „a francia köztársaság világi jellegét előíró alkotmánnyal, valamint az egyház és az állam kettéválasztásáról rendelkező 1905. évi törvénnyel” ellentétes a feltűnő emlékmű, ezért a szobrot vagy el kell távolítani, vagy a keresztet kell róla leszedni.
A történet azonban itt nem ért véget: Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke Mindenszentek Napján Facebookon nyílt levelet intézett Borbély Lénárdhoz, Csepel fideszes polgármesteréhez, arra kérve a XXI. kerület vezetőjét, a városrész fogadja be, és őrizze meg a II. János Pál pápa szobráról eltávolítani kívánt keresztet.