Így vágja maga alatt a fát az Európai Unió, most éppen a légi közlekedésben
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
A szolidaritás kifejezéseként Székelyföld Autonómiájának Napján lobogjon minél több helyen a katalán zászló is, amely ma az emberi szabadság jelképe Európában.
„Katalónia függetlenségi törekvése hetek óta lázban tartja a világ közvéleményét. A függetlenségi népszavazás megtartására a 21. századi Európában ritkán látott rendőri erőszak volt a válasz. A Székely Nemzeti Tanács, a székelység sorsán keresztül megismerve az elnyomott közösségek kollektív élményét, a legmélyebb együttérzését és szolidaritását kívánja kifejezni katalán barátainak.
A Székely Nemzeti Tanács 2011. június 3-án és 2012. november 30-án kiadott közleményei (Európa népei egyenlőek!, valamint Az Európai Unió belső bővítésére vonatkozó nyilatkozat) egyértelműen fogalmaznak, és a nemzetközi jog általánosan elfogadott normáira épülnek. Ezekből kiindulva, a fentiekben kifejezett szolidaritásunk arra is épül, hogy az Egyesült Nemzetek alapokmányában a világ népei hitet tesznek a népek önrendelkezése, a nagy és a kis népek egyenjogúsága mellett. Az Európai Unióról szóló szerződés 3. cikke pedig kimondja, hogy ezen alapelvek tiszteletben tartásához az Unió hozzájárul.
A Székely Nemzeti Tanács Európa népeinek egyenlőségéről szóló közleménye leszögezi, hogy az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése is elismeri, hogy »Európában számos olyan közösség létezik, amely erős kulturális, politikai és történelmi identitással, szembetűnő kollektív önazonossággal rendelkezik, attól függetlenül, hogy régióként, nemzetiségként, országként határozzák meg őket, ám nem alkották meg önálló államukat.« Ezek a közösségek részesei voltak annak a történelmi folyamatnak, amelynek során az európai kultúra, civilizáció mindazon értékei létrejöttek, amelyek ma az Európai Unió létének és működésének is alapjául szolgálnak, következésképp ezek a közösségek egyenrangú népek Európa mindazon népeivel, amelyek önálló államaikban élve ott többséget alkotnak. A Székely Nemzeti Tanács határozatba foglalt álláspontja szerint az Európai Unió alapértékeit tiszteletben tartani, kulturális sokszínűségét megvédeni és hosszú távon fönntartani csak úgy lehet, ha egyetemes elismerést nyer Európa népeinek egyenjogúsága, függetlenül attól, hogy az önmagát népként, nemzetként meghatározó közösség megalkotta-e saját államát, vagy egy más ország területén él őshonos közösségként.
A Székely Nemzeti Tanács Az Európai Unió belső bővítésére vonatkozó nyilatkozata kimondja: a testület elfogadja és támogatja az Európai Unión belüli, demokratikus változásokról szóló belső bővítés gondolatát, melyeknek során hangsúlyosan érvényesül a szubszidiaritás elve és kiteljesedik a népek önrendelkezési joga, beleértve akár új, független államok megjelenését is.
Igazuk van a katalánoknak, az ő szabadságuk európai ügy, az európai demokrácia ügye. Legyen szó akár a véleménynyilvánítás szabadságáról, akár a népek önrendelkezési jogáról, ha ma elbukik a katalánok szabadsága, holnap egész Európa a cenzúra, a megfélemlítés, és a szabad vélemény elfojtásának kontinense lesz.
A szolidaritás kifejezéseként Székelyföld Autonómiájának Napján lobogjon minél több helyen a katalán zászló is, az »estelada«, amely ma az emberi szabadság jelképe Európában.”