Az LMP felszólítja Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét, hogy vállalja a felelősséget a szociális intézményekben uralkodó „múlt századi” körülményekért.
Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt szóvivője keddi budapesti sajtótájékoztatóján arról számolt be: kilencvenegy otthonban nem teljesülnek a jogszabályi feltételek, vagyis nem megfelelőek a személyi és tárgyi feltételek. A többnyire pszichiátriai betegeket, időseket vagy fogyatékkal élőket gondozó intézmények így csak ideiglenes működési engedéllyel rendelkeznek – mutatott rá, úgy értékelve: a kormány magára hagyta ezeket az otthonokat.