Elárulta Demszky, hogy felakasztaná-e Orbán Viktort, és azt is, hogy miből él az „isztriai kis lakásban”
Interjút adott a korábbi főpolgármester.
Az MSZP képtelen a társadalom többségét megszólítani és hitelesen képviselni, miután többszörösen bebizonyította, hogy választóit cserbenhagyva bármikor hajlandó együttműködni a Fidesszel. Interjú.
„De miért éppen az LMP-frakció tagja lesz?
Látnunk kell, hogy a politikai tér jelentős változásokon ment át az utóbbi évben. A Fidesz lecserélte szavazóbázisát és kivonult a politikai centrumból. A Jobbik is változtatott a profilján, de nem tudta elérni a centrumot. Az MSZP képtelen a társadalom többségét megszólítani és hitelesen képviselni, miután többszörösen bebizonyította, hogy választóit cserbenhagyva bármikor hajlandó együttműködni a Fidesszel. Az LMP viszont pozitív irányba változott. Frakciójuk professzionálisan működik, számomra nagyon szimpatikus módon intenzíven és kitartóan dolgozik, sorra lép fel azokkal a kormányzati lépésekkel és lopásokkal szemben, amelyek joggal váltják ki a magyar társadalom jelentős részének ellenszenvét.
Az LMP integratív közösség, mely képes elfoglalni a politikában keletkezett űrt és centrummá válni, egy új logikán szerveződő keretet kialakítani, mely alternatíva a Fidesszel szemben. Itt látom azt, hogy közös munkával kialakítható egy olyan Magyarország víziója, ahol a magyar emberek többsége megtalálhatja a saját vágyai, jövőképe alapján a maga helyét. Nem változott az értékrendem, és nyugodt szívvel mondhatom az MSZP-ben és az »összefogásban« joggal csalódott baloldali szavazóknak, hogy nem kell többé kompromisszumot kössenek az elveikkel, az LMP hiteles megoldás lehet a számukra.
Ki keresett meg kit? Ön a pártot vagy a párt Önt?
Sok ügyben dolgoztunk együtt az Országgyűlésben, és közösen arra jutottunk, hogy hivatalossá tesszük az együttműködésünket. Természetszerűleg alakult így, az LMP politikájában saját meggyőződésemet is viszontlátom, amellett, hogy a legkeményebben dolgozó frakcióról beszélünk, ami szintén nagyon fontos.
Belép a pártba is?
Elsőként a frakcióba való belépéssel fűzzük szorosabbra az együttműködést. Nem feltétlenül kell ahhoz párttagnak lenni, hogy valaki politikai aktivitást fejtsen ki. A párttagság nem egyoldalú döntés kérdése, ahhoz az illető személy mellett az adott politikai közösség támogató álláspontja és döntése is kell, ami nyilvánvalóan a közös politikai cselekvésen és a személyes kapcsolatokon alapszik. A most hivatalossá váló közös munka értelemszerűen elvezethet a pártba való belépéshez is.”