Üzent a kormányszóvivő: halottak napján ne csak az elhunyt szeretteinkről emlékezzünk meg! (VIDEÓ)
Emlékezzünk meg azokról a hősi halottakról is, akik a legdrágább kincset, az életüket adták a hazáért.
Hétfőn Magyarországra érkezett az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának küldöttsége, mely számos uniós forrásból finanszírozott beruházást, így a Zeneakadémiát, a négyes metrót és a felcsúti kisvasútat is meglátogatja. A kormány pártpolitikailag motiváltnak tartja a látogatást.
Hétfőn Magyarországra érkezett az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának küldöttsége – adja hírül az Index. A bizottság feladata az, hogy figyeljen arra, nem csalásokkal, szabálytalanságokkal kísérve vagy értelmetlen célokra mennek-e el az uniós támogatások.
A küldöttség – melyhez az Európai Számvevőszék két tisztviselője is csatlakozik – számos uniós forrásból finanszírozott projektet ellenőriz, így például az Európai Innovációs és Technológiai Intézetet, a négyes metrót, a Zeneakadémiát, a Pesti Vigadót és a Budapest Szíve projektet, de a vizsgált beruházások között van a Vál-völgyi (vagyis a felcsúti) kisvasút is. A küldöttség találkozik Polt Péter legfőbb ügyésszel, Takács Szabolcs EU-ügyekért felelős államtitkárral, Vitályos Eszter európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkárral, valamint különböző civil szervezetek képviselőivel is.
A kormány és a Fidesz szerint a küldöttség látogatása pártpolitikailag motivált. Az Index szerint Lázár János korábban levelet írt a bizottság néppárti elnökének, Ingeborg Grässlénak, amelyben kijelentette: „különösen felháborítónak” tartja, hogy a több ezer társfinanszírásból azt a projektet vizsgálják meg, mely a miniszterelnök falujában valósult meg, míg az ellenzéki pártokhoz tartozó polgármesterek településein a küldöttség nem tekint meg beruházásokat. A bizottság szeptember 4-i ülésén felszólalt Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő, aki szerint a felcsúti projekt nem különbözik más turisztikai fejlesztésektől, arra pedig, hogy probléma lenne a kisvasúttal, „a vádaskodáson túl semmilyen megalapozott tény nincsen”.
Ingeborg Grässle ugyanakkor biztosította a magyar kormányt arról, hogy a projektek kiválasztása mögött nincsen politikai elfogultság, az útról a bizottság egy évvel ezelőtt döntött, a programokra pedig a bizottság titkára, valamint zöld és néppárti képviselők tettek javaslatokat.
„Érkeztek javaslatok a részünkről és a Fidesz részéről is, amiket részben figyelembe vett a bizottság, egy-két javaslatot beépítettek a programba, így jött létre egy kiegyensúlyozott és kiegyenlített program, amiben mind az ellenzéki, mind a kormánypárti javaslatok beépültek” – nyilatkozta Jávor Benedek, a Párbeszéd európai képviselője az Euronews-nak.