A VG cikke kitér arra is, hogy a többi minisztérium esetében a 2015-ös zárszámadás alapján kellett következtetniük a dolgozók létszámára. Eszerint 2015-re a Nemzetgazdasági Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma a kétszeresére nőtt, a Belügyminisztérium pedig a harmadával gyarapodott. A 2010-ben alapított miniszterelnökségen a legdurvább a növekedés: míg 2010-ben alig 93 ember dolgozott ott, 2015-re már 1500 fölött járt az ott dolgozók száma. Az újonnan létrehozott Miniszterelnöki Kabinetiroda munkáját 209-en segítik.
Az egyetlen csökkenés az Igazságügyi Minisztériumnál történt, ott a létszám megfeleződött, így már csak 407-en dolgoznak ott.
A VG cikke szerint így a számokat összeadva már mintegy 10 ezer ember dolgozik különböző minisztériumoknál, ami jelentősen megnöveli az állam üzemeltetési költségeit is – az állami alkalmazottak bérére a 2015-ös 981,5 milliárd forint helyett jövőre már 2407,2 milliárd forintot költ a kormány.