Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Kettős mércét tanusít Magyarországgal szemben Martin Schulz, a Német Szociáldemokrata Párt kancellárjelöltje – véli Kovács Zoltán. A kormányszóvivő szerint amikor tíz–és százezrek, sőt milliók törekszenek Európába, akkor Schulz felfogása nem működőképes a menekültkérdést illetően.
A kormány a leghatározottabban visszautasítja Martin Schulz nyilatkozatát, mivel a német szociáldemokraták kancellárjelöltje „megpróbálja belekeverni Magyarországot a német belpolitikai kampányba”, egyértelműen „politikai haszonszerzésre próbálja felhasználni” Magyarországnak az övétől eltérő felfogását a migráció kérdéséről – mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő szerdán az MTI-nek.
Kovács Zoltán arra reagált, hogy Martin Schulz a Politico című brüsszeli hírportál által kedden szemlézett beszédében azt mondta, ha ő lesz a kancellár, mindent meg fog tenni azért, hogy akik nem veszik ki a részüket a menekültek befogadásából, azok ne részesüljenek az európai uniós támogatásokból. A Politico szerint Martin Schulz Orbán Viktor miniszterelnökre utalva úgy fogalmazott, ha az agrárpolitikáról és a támogatásokról van szó, azt mondják, „igen, köszönjük”, de ha a menekültpolitikai szolidaritásról, úgy reagálnak, „köszönjük, nem”, és ez nem elfogadható.
Kovács Zoltán közölte: azt tanácsolják Martin Schulznak, hogy mivel az elmúlt négy hónapban három választást veszített, koncentráljon a saját belpolitikai problémáira és Magyarországot hagyja ki a német választási kampányból. A kormányszóvivő utalt rá, hogy Martin Schulznak nem ez az első ilyen megnyilatkozása az elmúlt hónapokban és olyan értelemben nem is meglepő, hogy látható volt, a szociáldemokrata pártelnök milyen felfogást képviselt az illegális migráció ügyéről az Európai Parlament elnökeként. Martin Schulz kijelentései tanúskodnak arról a „kettős mércéről”, amely a nyugat-európai politikusok fejében Magyarországról létezik – tette hozzá.
Kovács Zoltán hangsúlyozta: „egymáshoz semmi köze” az illegális migrációval kapcsolatos magyar álláspontnak és a kohéziós alapoknak, tehát az európai uniós fejlesztési forrásoknak. Két teljesen más alapokon, illetve egymástól függetlenül létező rendszerről van szó, amelyek összekapcsolása „politikai zsarolás”, aminek Magyarország nem fog engedni - emelte ki. Magyarország fenntartja álláspontját az illegális migrációról – jelentette ki. Hozzátette, szerinte nem menekültválságról van szó, hanem kontinentális migrációs válságról, amelyben „tíz–és százezrek, sőt milliók” törekszenek Európába, visszaélve azzal a felfogással, amelyet Martin Schulz megnyilatkozása is képvisel.
Jelezte: a kvótát már második éve próbálják a szolidaritás mértékegységeként használni Európában. Szerinte ez hamis mértékegység, „különös tekintettel arra, hogyan született döntés róla”. Emlékezetett rá, hogy Magyarország perben áll a döntés miatt, oldalán Szlovákiával, Lengyelországgal és másokkal, mert „igazságtalannak, törvénytelennek és végrehajthatatlannak” tekinti.
(MTI)