Befejeződött a vádirat ismertetése a 71 migráns halálát okozó parndorfi és több tucatnyi másik embercsempészési ügy büntetőperének első tárgyalásán a Kecskeméti Törvényszéken szerdán. A vád szerint a bűnszervezet 2015. február és augusztus között 31 alkalommal, anyagi ellenszolgáltatásért, elsősorban Afganisztánból, Szíriából, Irakból összesen 1200 embert juttatott illegálisan Nyugat-Európába személyszállításra alkalmatlan, zárt, levegőtlen furgonok rakterébe zsúfolva. Az ügyészség szerint a bűnszervezet 30 éves afgán vezetője biztosította a működéshez szükséges pénzt, szervezte társaival a migránsok szállítását. Szintén szervező egy 31 éves bolgár férfi, aki a bolgár embercsempész sofőrök főnöke volt, valamint egy 51 éves bolgár-libanoni kettős állampolgár, aki a járműveket és az ideiglenes rendszámokat szerezte be. A többi vádlott sofőrként és a csempészjárműveket kísérő úgynevezett előfutóként vett részt a bűncselekményekben.
A „parndorfi ügy” a vádirat 25. pontjában szerepel, elkövetésével az ügyészség az első-, a másod-, a harmad- és a negyedrendű vádlottakat vádolja. A vádpont tényállása szerint 2015. augusztus 26-án hajnalban Mórahalom térségébe egy hűtőkamionba szállították be az 59 férfit, 8 nőt és 4 gyermeket. A migránsok iraki, szíriai, afgán, illetve iraki származásúak voltak. A negyedrendű vádlott vizet adott a migránsoknak, majd bezárta a raktér ajtaját. A szellőzés, ablak nélküli raktér 15 négyzetméter sem volt, ajtaját csak kívülről lehetett nyitni, emberek szállítására alkalmatlan volt. A hűtőkamion előtt az első- és a másodrendű vádlott haladt egy-egy személygépkocsival. A negyedrendű vádlott által vezetett hűtőkamion mögött a harmadrendű vádlott ment egy személygépkocsival. A szállítás során a vádlottak folyamatos telefonos kapcsolatban álltak.