Ezt azzal kapcsolatban írták, hogy korábban Lattmann Tamás nemzetközi jogász arról nyilatkozott: Semjén Zsolt Teheránban tartózkodott a jogszabálytervezet sürgősségi indítványának benyújtásakor, miközben azt Budapesten szignózta, és ez szerinte felveti a közokirat-hamisítás gyanúját.
A Miniszterelnökség közleményében kiemelte: az ügyirat kelteként nem az aláírást, hanem a benyújtás napját tüntették fel, amit semmilyen szabály nem zár ki. Kifejtették: „a kivételes eljárást a 10/2014. (II. 24.) OGY határozat 61. paragrafus 3. bekezdése alapján a 34. paragrafus 1. bekezdésében foglalt határidőre tekintet nélkül lehet indítványozni legkésőbb annak az ülésnek a megnyitása előtt egy órával, amely ülésre az előterjesztő – vagy a 2. bekezdés szerinti esetben a képviselők legalább egyötöde – a törvényjavaslat megtárgyalásának és elfogadásának napirendre vételét indítványozza”.
Kitértek arra is, hogy a kivételes eljárást ennek alapján március 31-én 14 óráig, valamint április 3-án reggel 8 és 12 óra között állt módjában a kormánynak kezdeményezni. A kivételes eljárást kezdeményező ügyirat március 31-én került át a miniszterelnök-helyettes titkárságára és még aznap visszakerült az aktát gondozó főosztályhoz – közölték.
(MTI)