Kézilabda: Bajnokok Ligája győztes a Győri ETO

2017. május 08. 08:21

Elképesztő izgalmak közepette, hosszabbításban nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját a Győri ETO a macedón Vardar Szkopje ellen. Ez volt a csapat harmadik BL-sikere.

2017. május 08. 08:21

A Győri Audi ETO KC hosszabbítás után 31-30-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopje csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája Papp László Budapest Sportarénában rendezett vasárnapi döntőjében.

Az elején a Vardar, a folytatásban viszont a Győr védekezett hatékonyabban. A magyar csapat nagy hangsúlyt helyezett a szélsőjátékra és ez eredményesnek bizonyult (15-12). A második felvonásban sem változott a játék képe, továbbra is szoros volt az állás. Az ETO számos variációt alkalmazott a támadások során, jó ideig vezetett, de rendkívül szívós ellenfelét nem tudta leszakítani. A rendes játékidő utolsó tíz percében csak két gólt dobott a magyar együttes, így 26-26 után hosszabbítás következett. A ráadást a Győr nagy lendülettel kezdte, ami kitartott a kétszer öt perc végéig (31-30).

A győri csapatnak ez volt a hatodik BL-döntője, háromszor (2009, 2012, 2016) veszített és immár háromszoros győztesnek mondhatja magát (2013, 2014, 2017).

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2017. május 09. 19:45
A Horthy-korszakban is volt olyan, hogy előírták, hogy bizonyos nagyság felett a gyáraknak sportpályákat kell építeniük, és segíteniük a sportéletet. Ehhez képest mit olvasunk a hivatalos "tankönyvtárban"? "A 20-as éveket követően a kormány minden eszközt megragadott a munkássport megbénítására. Azonban e törekvés végül is sikertelen volt, éppen a munkássport megerősödéséhez vezetett. A munkássport-mozgalom a fennálló rendszerrel szembeni gyülekezőbázis jellegét nem tudta megakadályozni. Rendkívül erős munkássport-egyesületek jöttek létre ebben az időben (pl. a Vasas, az UMPTE és az MTE.) Jellegzetes munkássportok voltak: a természetjárás/turistáskodás (csillagtúrák), a sakk, a torna, a kerékpár, a futball. A hazai munkássport-mozgalom kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerrel rendelkezett. Következésképpen sportolóink több külföldi sportversenyen (pl. spartakiádokon és a sportinternacionálék versenyein) részt vettek. A Magyar Szocialista Munkás Párt (MSZMP) és a Kommunisták Magyarországi Pártja (KMP) tevékenysége szorosan összeforrt a hazai munkássporttal. 1929-ben került megrendezésre az I. Magyarországi Munkás Sport Kongresszus, s a rendszeresen megtartott munkássportünnepélyek pedig több ezer munkássportoló találkozóját jelentette. Meg kell említeni még az egyre népszerűbbé váló munkás folyamúszó bajnokságokat (1930–1941) és a gödi nemzetközi vörös sportnapokat (1932–35). A fasizmus elleni harcban a munkássport-egyesületek komoly szerepet játszottak." http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0025_Nadori-Dancs-Retsagi-Ekler-Gaspar-Sportelmeleti_ismeretek/ch06s05.html Mi van? Milyen rendszerváltás?
pollip
2017. május 08. 12:09
Gratulálok az egész csapatnak:-) Szétcincálták az idegrendszerem, de minden jó, ha vége jó:-))))))))))))
balbako_
2017. május 08. 09:28
Gratulálok a lányoknak!
atila68
2017. május 08. 09:27
Tomorinak kurva nagy mákja volt, nem úgy mint Nagy Lacinak. Olé!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!