Legsötétebb nap: ezentúl csak ideológiai meggyőződésből lehet hazát árulni, pénzért már nem

Kíváncsian várjuk, hányan maradnak ügynökök így a terepen, hogy le kell költözniük az emberek közé a hóhatár feletti villából.

Enyedi Zsolt először azt mondta: kicsi az esélye, hogy a jelenlegi formában Budapesten maradjon az CEU, ám az EMMI nyilatkozata után már változott az álláspontja.
„Ha az a kérdés, hogy a CEU a jelenlegi formájában, mindezekkel a programokkal, tanszékekkel, mindezekkel a kutatási projektekkel maradhat-e Budapesten, ennek most már kevesebb mint 50 százalék esélyt látok. Azt gondolom, hogy ha a kormány szerette volna vagy szeretné itt tartani az egyetemet, akkor már tett volna lépéseket ebbe az irányba”
– nyilatkozta Enyedi Zsolt, a CEU rektorhelyettese az RTL KLub híradójában.
Miután azonban a műsorban kiderült, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumában szerdán felállítottak egy munkacsoportot, mely tárgyalni fog azokkal az egyetemekkel, amelyeket érint a felsőoktatási törvény módosítása, megváltoztatta az álláspontját. Az Indexnek úgy nyilatkozott: már arra lát nagyobb esélyt, hogy változatlan formában működhet tovább a fővárosban az egyetem.