Térképen mutatjuk: ezekben a fővárosi kerületekben a legjobb az átlagbér
Az is kiderült, hogy az agglomeráción kívül, mely magyarországi járásban keresnek a legjobban.
Nem a Budapesten működő Közép-Európai Egyetem (CEU) ellen szól a felsőoktatási törvény kezdeményezett módosítása – jelentette ki Palkovics László az ATV csütörtöki műsorában. Az oktatási államtitkár leszögezte: a törvénymódosítás oka, hogy szeretnék elkerülni a „kamuegyetemek” magyarországi megjelenését.
Nem lehetetleníti el a működést, nem diszkriminatív és nem a Budapesten működő Közép-Európai Egyetem (CEU) ellen szól a felsőoktatási törvény kezdeményezett módosítása – jelentette ki az ATV csütörtök reggeli műsorában Palkovics László oktatási államtitkár, aki szerint nincs rá ok és kicsi is a veszélye annak, hogy az intézmény elhagyja Magyarországot.
A törvénymódosítás okaként említette, hogy szeretnék elkerülni a „kamuegyetemek” magyarországi megjelenését, hangsúlyozva, hogy a CEU nem tartozik ezek közé, a közéleti és médiareakciókra utalva pedig azt mondta, az intézmény érdekérvényesítő képessége „talán erősebb”, mint társaié.
Palkovics László megjegyezte, el fogják magyarázni az ügyben fellépő nagyköveteknek, hogy az a cél: „valós egyetemek” működjenek az országban, hangot adva azon álláspontnak, hogy attól egyetem egy egyetem, hogy abban az országban is folytat képzést, ahol kiadja a diplomáját. Az államtitkár kérdésre válaszolva azt jelezte: előzetesen nem tárgyaltak a törvényjavaslatról a CEU-val, mert nem volt erre idő – írja az MTI.
Az oktatási államtitkár egyébként nagyjából ugyanezt már szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, és ahogy akkor is csak sokadik kérdésre ismerte el, most ki sem tért arra, hogy bizonyos változtatások csak a CEU-ra vonatkoznának. Például nincs még egy olyan egyetem, aminél hiányzik az a kitétel, hogy az anyaországba is kell, hogy legyen kampusza.