A nyertes pályázó az orosz Metrovagonmas lett
A főpolgármester kitért arra is, hogy „mostanában többen és feltűnő hangossággal aggódnak”, olyanok, „akik húsz évig semmit nem csináltak”. Riogatnak, a büntető törvénykönyv határát súroló kijelentéseket tesznek, de „természetesen nem mondanak igazat, csupán merészek és gátlástalanok” - fogalmazott. Tarlós István hangsúlyozta: az egyik legfontosabb fővárosi feladat a 3-as metró felújítása. „A döntések körüli csatározások közben is tudtuk, hogy Magyarország legnagyobb utasforgalmát lebonyolító tömegközlekedési útvonala nem kerülhet a működőképtelenség határára” – mondta, hozzátéve: a kormánnyal összefogva lassan megoldódni látszik az áldatlan állapot.
A legfőbb sürgető tényező az egyre katasztrofálisabb műszaki állapot volt – mondta. A menetbiztonság megőrzéséért az elmúlt években folyamatosan zajlott a síncsere, így ma a vonal lényegében jobb állapotban van, mint 2010-ben volt - jelentette ki. Tarlós István emlékeztetett: a Fővárosi Közgyűlés három éve döntött a teljes járműpark korszerűsítéséről. A közbeszerzési eljárás nyertes ajánlata a szerelvények eredeti gyártójának jogutódjától, az orosz Metrovagonmastól érkezett. A nyertes pályázó feladata volt, hogy vizsgálja meg a régi kocsikat, és döntse el, milyen mértékben cseréli ki a régi alkatrészeket annak érdekében, hogy a metrókocsik minimum húsz évig még üzemeltethetők legyenek. A szerződés szerint 222 metrókocsi felújítása csaknem 220 millió euróba kerül.