Lebukott Biden: azt csinálta, amivel Trumpékat vádolták
Míg a volt elnök esetében csak a gyanú merült fel, Bidenék esetében bizonyíték is van, hogy törvénysértő módon jártak el.
A Fehér Ház nem engedte be a szokások napi szóvivői tájékoztatóra a CNN, a The New York Times, a Los Angeles Times, a Politico és a BuzzFeed munkatársait sem. Az érintett lapok felháborodásuknak adtak hangot, az AP hírügynökség pedig szolidaritásból bojkottálta a pénteki sajtótájékoztatót.
A Fehér Ház egyes médiumok munkatársait nem engedte be a szokásos napi szóvivői tájékoztatóra pénteken.
A korlátozás a többi között a CNN hírtelevíziót, a The New York Times, a Los Angeles Times, a Politico és a BuzzFeed című lapokat érintette. Ugyanakkor a többi nagy országos televízió, így az ABC, az NBC, a CBS és a Fox tudósítói részt vettek Sean Spicer szóvivő sajtóértekezletén. Az AP hírügynökség és a Time magazin a kollégák iránti szolidaritásból bojkottálta a sajtótájékoztatót.
A CNN közleménye szerint a döntés „elfogadhatatlan”, a The New York Times precedens nélkülinek nevezte azt. A Politico pedig arra emlékeztetett, hogy ez „a protokollal történt jelentős szakítás”, a Fehér Ház megpróbálja megakadályozni a kiszivárogtatásokat, legutóbb például arról, hogy Reince Priebus, a Fehér Ház kabinetfőnöke állítólag arra kérte a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vezetőjét, hogy nyilvánosan cáfolja meg a Trump-kampány tisztségviselői és egyes orosz tisztségviselők közötti kapcsolatfelvételekről szóló sajtóinformációkat. A CNN munkatársai Twitter-bejegyzésekben emlékeztettek a sajtószabadság fontosságára.
A fehér házi tudósítók szövetségének elnöke, Jeff Mason közleményben ítélte el a döntést és arra bátorította a sajtóértekezleten résztvevő médiumok munkatársait, hogy információikat osszák meg azokkal, akik nem lehettek jelen.
A Fehér Ház nem adott ki hivatalos indoklást a döntésről.
(MTI)