Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
A német ARD közszolgálati televízió híradója nem használja a jövőben a „jobboldali populista” jelzőt a bevándorlásellenes Alternatíva Németországnak (AfD) párt esetén. Ezt Kai Gniffke, az ARD főszerkesztője jelentette be egy múlt heti médiakonferencián.
A köztévé főszerkesztője döntését azzal indokolta, hogy számos nézőjük kifogásolta a jelző kioktató jellegét, a híradó ezért felhagyott annak használatával. Gniffke elmondta, meg kell tanulniuk az AfD-t demokratikus legitimációval rendelkező pártként kezelni: „Mi nem írjuk elő az embereknek, hogy miről mit kell gondolniuk.”
Az AfD-hez közelálló Junge Freiheit hozzáteszi: az ARD ezzel a délnyugatnémet regionális köztévé gyakorlatát veszi át. Az SWR 2015 decemberében döntötte el, hogy nem használja a jobboldali populista jelzőt a párttal összefüggésben. A médium akkor egy hírszerkesztőknek szóló belső utasításban ezt azzal indokolta, hogy az AfD időközben eléggé ismert lett ahhoz, hogy ne legyen szükség erre az értelmező jelzőre.
Fotónkon Frauke Petry AfD-elnök látható az ARD mikrofonja előtt.