Az ítélet kapcsán a Mandiner megkereste Deutsch Tamást, aki úgy nyilatkozott: megnyugvással fogadta a bíróság ítéletét. „Veritas vincit”, az igazság győz - mondta lapunknak a fideszes politikus. Deutsch elmondása szerint próbapernek szánta az ügyet, úgy látja, Juhász Péter „gátlás nélkül”, „hajmeresztő rágalmakkal” támadja politikai ellenfeleit. A fideszes politikus szerint két dolgot lehet ilyenkor tenni: vagy szemet hunyni a vádak fölött, vagy pedig pert indítani. Most az utóbbit választotta, és örül az ítéletnek.