A zsúfolt és áttekinthetetlen városkép miatt alakítaná át a plakátpiacot a kormány, legalábbis erről szól egy Index birtokába jutott minisztériumi törvénytervezet. A dokumentum szerint az óriásplakátoknak nem jutna reklámhely, hiszen 9 négyzetméterben maximálnák a reklámhely méretet.
További változtatás lenne, hogy a hirdetőoszlopokat csak közművelődési céllal lehetne használni, más reklámot nem lehetne ilyenekre tenni, reklámhordozóként csak utcabútorokat lehet alkalmazni, valamint plakátot ragasztani egyáltalán nem lehetne.