Nem csak Kubatov Gábornak írt levelet Vizoviczki László, miután előzetes letartóztatásba került 2012-ben, hanem Pintér Sándor belügyminiszter akkori politikai főtanácsadójának, Valenta Lászlónak is – derül ki a Mandiner birtokába került ügyészségi kihallgatási jegyzőkönyvből. Ebben az is szerepel, hogy Valenta Vizoviczki levelét továbbította a Nemzeti Védelmi Szolgálatnak.
2016. szeptember 30. 07:31
p
0
0
57
Mentés
Júliusban derült ki, hogy a hivatali vesztegetéssel és adócsalással vádolt Vizoviczki László még 2012-ben levélben kereste meg Kubatov Gábort, a Fidesz pártigazgatóját, hogy közbenjárjon az érdekében. A diszkópápa azt akarta elérni, hogy kikerülhessen az előzetes letartóztatásból.
A levél sorsa azért is érdekes, mert Kubatov azt mondta, hogy átadta azt a nyomozóknak, de később kiderült, hogy az ügyészséghez valahogy nem jutott el az irat.
Már akkor felmerült a kérdés, hogy Vizoviczki esetleg más befolyásos személyeket, politikusokat vagy hivatalos személyeket is megkereshetett, hogy segítsenek neki. Ez ügyben az előző hónapokban többször is érdeklődtünk az ügyészségen, de a kérdéseinkre nem válaszoltak, csupán Polt Péter ellenzéki képviselők kérdésére adott válaszára utaltak, ami nem tartalmazott erről információt.
A most a Mandiner birtokába került ügyészségi kihallgatási jegyzőkönyv alapján azonban egyértelmű, hogy még legalább egy személytől megpróbált segítséget kérni Vizoviczki: Valenta Lászlótól, aki akkoriban Pintér Sándor belügyminiszter politikai főtanácsadója volt.
Vizoviczki megkeresését Valenta a Nemzeti Védelmi Szolgálatnak továbbította 2012 szeptemberében a jegyzőkönyv szerint. Vizoviczki a kihallgatásán a levéllel kapcsolatban úgy nyilatkozott: a levelet ő maga diktálta le az ügyvédjének azért, hogy az ő álláspontját is megjelenítve „próbálja azt továbbítani a megfelelő helyre”. „Ez alatt azt értem, hogy minden olyan fórumra juttassa el, amely objektíven képes látni a helyzetem” – tette hozzá Vizoviczki. A megfogalmazás felveti, hogy Kubatovon és Valentán kívül még további személyeket is megkereshetett Vizoviczki.
Valenta László egyébként már nem dolgozik a Belügyminisztériumban. Megkérdeztük a BM-től, hogy miért. A minisztérium sajtóosztálya azt közölte, hogy azért, mert lejárt a határozott idejű kormányzati szolgálati jogviszonya 2014-ben.
Az ügy kapcsán a Mandiner magát Valenta Lászlót is megpróbálja elérni.
Vizoviczkinak végül idén augusztusban sikerült elérnie, hogy kikerüljön az előzetes letartóztatásból – helyette házi őrizetet rendelt el vele szemben a Fővárosi Ítélőtábla, 250 milliós, rekord összegű óvadék fejében.
Fontos tudni, hogy bár az óvadékra sokan „kenőpénzként” tekintenek, ez az összeg valójában egyfajta biztosíték: ha a terhelt nem szökik meg, hanem együttműködik a büntetőeljárásban, akkor a pénz végül visszajár, ellenkező esetben viszont elveszíti azt. Mindenesetre viszonylag ritkán szokták alkalmazni, főleg ekkora súlyú ügyekben. Az is érdekes, hogy honnan volt pénze az óvadékra Vizoviczkinak, ugyanis a Mandiner információi szerint nem volt ekkora fellelhető vagyona Magyarországon.
Ódákat zeng a helyi sajtó a PAOK csütörtöki teljesítményéről a labdarúgó Európa-ligában, miközben a görög csapat román edzője az 5–0-s győzelem ellenére is a Ferencvárost méltatta.
2000. május 28-án veszett nyoma az akkor 11 éves kisfiúnak, Baja környékén. 24 éven át eltűntként tartották számon, végül 2024 júniusában egy bejelentés nyomán a rendőrség egy tanya melléképületében az aljzatbeton alatt elásva megtalálta a fiú földi maradványait.
Ezek gyilkosok is, több rendőr lett "öngyilkos".
"Pallag László, volt FKGP-s országggyűlési képviselő kezdeményezett nyomozást az olajügyek felderítésére, mert úgy vélte, összefüggés volt Molnár László halála, illetve tevékenysége és a Békés és Bács-Kiskun megyei rendőrök: Kuzma Mihály, Szabó András, Kovács László Zsolt, Szuvek János és Dénes Gábor halála között (hivatalosan mindannyian öngyilkosságot követtek el, egyikük uzsonnázás közben lett öngyilkos).
Kuzma Mihály alezredes ügye kavarta a legnagyobb port, egyrészt azért, mert a megyei rendőrkapitányság épületében, különös körülmények között, munkaidőben halt meg, másrészt mivel ő vezette Békés megyében a szervezett bűnözés elleni osztályt, és minden bizonnyal sokat tudott az olaj-üzlettel összefüggő rendőri visszaélésekről is, hiszen feladata kapcsán belső vizgsálatok keretében vizgsálta a főnökei mozgáskörét, kapcsolatait is a korrupciógyanús ügyekben, s vizsgálatainak tárgyai voltak bizonyos vállalkozók, elképzelhetően a maffiózók kapcsolatai a rendőrökkel, s azok befolyása a rendőri vezetőkre."
Azt is kinyomozhatná a mandiner, kinek a zsebébe vándorolt az újrahasznosított dal ára, az az 50 millió forintocska, mikor mindenki ingyen vett részt a buliban.