Kolinda Grabar-Kitarovic az intézmény tanulóira utalva arról beszélt: a két nemzetet nemcsak a több évszázados közös múlt, hanem a magyarországi horvát nemzetiségi gyermekek is összekötik. A magyarországi horvátoknak van jövőjük – hangoztatta.
Tovább fejleszthetik a nemzetiségi oktatási intézményrendszert
Az államfők megnézték az 1952-ben alapított, 1989 óta középiskolával, 2000-től pedig óvodával is kibővült, jelenleg mintegy 450 nemzetiségi óvodást, illetve általános- és középiskolást oktató intézményt. A Miroslav Krleza Horvát Iskolaközpont átfogó felújítása 2005-ben kezdődött, tavaly decemberben pedig 120 millió forintos beruházással új telephelyére, az általános és középiskola szomszédságába költözött a pécsi horvát nemzetiségi óvoda – mondta el az MTI-nek Győrvári Gábor Zoltán igazgató.