A helyi elnök szerint Tóbiás Józsefnek a pártelnöki kampánnyal kellene most foglalkoznia. Amennyiben elnök lennék, örülnék, ha olyan erős tagságom lenne, mint amilyen Dunaújvárosban van. Javaslom neki, ezeket őrizze és erősítse, ne pedig szétverje – mondta.
A Fidesz jelöltje, Lassingleitner Fruzsina nyerte vasárnap az időközi önkormányzati képviselő-választást Dunaújvárosban. A körzet 3671 szavazásra jogosult polgára közül 1177-en járultak az urnákhoz, ami 32,06 százalékos részvételi arányt jelent. A kormánypárti jelölt 422 szavazatot szerzett, Huszti Zsolt (DK) 243, Barta Endre (Jobbik) 203, Selyem József (MSZP) 98, Pappné Grabant Ilona (PM) és Gebei Bálint (független) 84, Orha Zoltán (független) 19, Harsányi Péter (SZDP) 1 voksot gyűjtött, Balogh Péter (Magyar Munkáspárt) egyetlen szavazatot sem kapott.