A Párbeszéd Magyarországért (PM) tiltakozik az ellen, hogy értelmetlen és megalomán beruházások miatt kipusztítják a budapesti zöldterületeket és a fákat – erről Szabó Rebeka, a párt szakpolitikusa beszélt telefonon az MTI-nek szombaton. A PM-es politikus a párt városligetben rendezett sajtótájékoztatója kapcsán elmondta: a kormánynak és a főpolgármesternek inkább az átfogó zöldterületi stratégián kellene gondolkoznia.
Mint mondta, a Liget Budapest projektben az új múzeumok felépítése miatt több száz fa kivágását tervezik annak ellenére, hogy a sokan szakmai érvekkel alátámasztva állították, múzeumokat másol is fel lehetne építeni. Az Orczy-kerti építkezés miatti fakivágást nemrégiben a PM aktivistáinak kellett megakadályozni, mivel az ígéret ellenére sem tárgyaltak róla – tette hozzá.