Földi László kimondta: Drasztikus következményei lehetnek Biden döntésének
A titkosszolgálati szakértő szerint az az egyetlen esélyünk, hogy két hónap múlva Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke.
GMO, azaz génmódosított vetőmagokat kért tanulmányozás céljából Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az Egyesült Államokban tett látogatása során annak ellenére, hogy Magyarország GMO-mentességét az alaptörvénybe is rögzítették – írja a Magyar Nemzet.
Bár az MTI-nek tett április 12-ei nyilatkozatában hangsúlyozta Magyarország GMO-mentességét Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, valójában nem az amerikai tárgyalópartner volt nyitott a magyar álláspontra, hanem fordítva: Fazekas a GMO-ra – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.
A TTIP, azaz a transzatlanti kereskedelmi és befektetési partnerség sikerének záloga lenne, ha az EU és Magyarország feladná a GMO-mentességét az amerikai agrártárca miniszterelnök-helyettese, Michael T. Scuse szerint. Fazekas Sándor tárgyalópartnere azzal érvelt a GMO mellett az április 11-ei hivatalos tárgyaláson, hogy a Magyarországra kerülő évente 700 ezer tonna importszója 90 százaléka is GMO, amit feletetünk az állatokkal. Valamint a föld lakosságának növekedése élelmiszerhiányhoz fog vezetni néhány évtizeden belül, aminek egyik megoldása lehetne stressztűrő növények termesztése.
A tárgyalás során megszólalt Szemerkényi Réka, a washingtoni magyar nagykövet is, aki a Magyar Nemzet szerint Orbán Viktor állítólagos bizalmasa: „A GMO-val kapcsolatban kutatásokra van szükség, ehhez idő kell, de ez mind politikai, mind üzleti szempontból jelentős lehetőség…” Michael T. Scuse hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államoknak a TTIP megkötése és a GMO-termesztés egyaránt nagyon fontos, mire Fazekas Sándor egyetértését fejezte ki és vetőmagmintákat kért, hogy a magyar kutatók is tanulmányozhassák azokat. A miniszternek az MTI-nek adott nyilatkozatával ellenkező magatartása a hivatalos tárgyalásról készült emlékeztetőből derült ki.