Átvennék a Magyar Turizmus Zrt. dolgozóit
A Magyar Turisztikai Ügynökség a termékfejlesztéstől a rendezvények koordinálásán át a külképviseletekig minden turizmust érintő kérdéssel foglalkozni fog – mondta. Ezzel a rendszerrel a magyar turizmust felemeljük, és a közigazgatási béklyóból piaci szereplővé emeljük át – fogalmazott Seszták Miklós. A jogi-szabályozási kérdéseket, feladatokat az ügynökség látja majd el. A Nemzetgazdasági Minisztériumban (NGM) maradnak az uniós források felhasználásával, kifizetésével kapcsolatos ügyek, ellátja az irányító hatóság feladatait, így a 2014-2020-as támogatási időszak forrásait nem veszti el az ország.
A megszűnő-átalakuló Magyar Turizmus Zrt. dolgozóival kapcsolatos kérdésre kifejtette, jó szakemberek, csak rossz struktúrában ültek. Mindenkinek felajánlják, hogy átjöjjön és dolgozzon az új rendszerben – mondta. A SZÉP-kártya rendszer megtartását érintő kérdésre válaszolva elmondta: a jelenlegi cafeteria-rendszer átalakításán dolgoznak az uniós döntés miatt. Az éttermi szolgáltatások áfájának csökkentéséről kormánydöntés lesz – jelezte.