Megvan a terv: így dobná oda Brüsszel az uniós költségvetés 20 százalékát Ukrajnának

Szinte nem lesz olyan forrás, amibe ne harapnának bele Zelenszkijék az elkövetkező hét évben.

Még azelőtt pályázott az MKB Bank megvételére a Magyar Nemzeti Banknál a külföldi befektető vezette konzorcium, hogy az illetékes céget bejegyezték volna, ráadásul összesen tízmillió forintnyi alaptőkéje van, amiből csak 2,5 millió forintnyi összeg áll ténylegesen rendelkezésre. A szálak Szingapúrba vezetnek – írja a Magyar Narancs.
Egy 2,5 millió forint befizetett tőkével rendelkező, frissen bejegyzett, nehezen átlátható hátterű cég a Magyar Nemzeti Bank által eladni szándékozott MKB Bank külföldi vásárlója – írja a Magyar Narancs.
A vásárló konzorcium magyarországi szereplőinek, a Minerva Magántőke-alapnak és Pannónia Nyugdíjpénztárnak a tulajdonosi köre beazonosítható, ám ez korántsem mondható el a konzorciumot vezető Blue Robin Investments SCA nevű, luxemburgi székhelyű társaságról – szögezi le a Magyar Narancs.
Gyengécske alaptőke
Az MKB-ban 45 százalékos tulajdonrészt szerző Blue Robin Investementset február 18-án hozták létre. A cégbírósági adatokból kiderült, hogy a bejegyzésére viszont csak március 8-án került sor. A vállalkozás két tulajdonosa a Blue Robin Investments SARL (vagyis egy kft.) és Rakesh Kumar Aggarwal. Előbbi tulajdoni aránya 98,7 százalék, utóbbi pedig az ügyvezető, jelképes tulajdonnal.
A cég jegyzett tőkéje 31 ezer euró, tehát kevesebb, mint 10 millió forint. De egyelőre ennek is csak a negyedét fizették be eddig a tulajdonosok, tehát a cégben jelenleg összesen 7750 euró áll rendelkezésre, ez alig több mint 2,4 millió forint.
Úgy tettek ajánlatot, hogy be sem voltak jegyezve
A Blue Robin ismert végső, meghatározó befolyással rendelkező tulajdonosa egy reklámügynöki tevékenységgel foglalkozó szingapúri kft. A Blue Robint 2016. február 18-án hozták létre és március 8-án jegyezték be Luxemburgban, de az MNB korábbi közleménye szerint február 22-éig már a kötelező érvényű ajánlatot kellett benyújtani az MKB-ra. Ezek szerint a Blue Robin SCA konzorciumi társaival úgy adta be az ajánlatát, hogy még be sem volt jegyezve.
A fent vázolt körülmények ellenére az MNB március 31-én a Blue Robin vezette konzorciumot hozta ki győztesként az MKB eladásáról szóló pályázaton.