A Jobbik fogyasztóvédelmi csomagot készít elő a kilakoltatási moratórium lejártával összefüggésben.
Z. Kárpát Dániel, az ellenzéki párt alelnöke pénteki budapesti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy összehívják az általuk létrehozott devizahiteles kerekasztalt és „valódi megoldásokat” szándékoznak kidolgozni. Célként fogalmazta meg, hogy megvédjék az adósokat attól, hogy ingatlanjukat értékük töredékéért elherdálják, és egy „összejátszó mechanizmus végén” mindenki jól járjon – a károsult kivételével, aki milliós tartozással kerül az utcára.